İtibar, Güven, Tecrübe…

itibar,güven,tecrübe

Uzertaş olarak 57. senemizi idrak ettiğimiz 2018 yılının, yine daha önceki yıllarda temenni ettiğim gibi; Size, ailenize, sevdiklerinize ve ülkemize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum…Ancak ülkemizin refahını, gelişmesini istemeyen, art niyetli şer güçlerin tehdit ve eylemleriyle sarsıldığımız uzunca bir dönemin içerisindeyiz.

Yavrularımızın her gün gelen şehit haberleriyle sarsılıyoruz ancak, kararlılıkla ve stratejik öngörüyle atılan / atılacak adımları da destekliyoruz. Çünkü, güneyimiz’de yıllardır çözülemeyen bu terör, kaynakları ve genç nüfusuyla gelecek vadeden bir ülke olmamızı her alanda olduğu gibi, maalesef ekonomik olarak da negatif etkilemektedir.
Allah en kısa zamanda hayırlı sonuçlar nasip etsin, Bu millete ve Cumhuriyetimize zeval vermesin. Böylesine zorlu dönemlerde, bizlere düşen daha çok çalışmak, paylaşmayı öğretmek ve tecrübelerimizi genç nesillere aktarabilmektir…

Bu bağlamda;
1950’li yıllarda başlayan ticaret hayatımın temeli Perşembe Pazarı’dır, burada bizler tüccar büyüklerimizden çok şeyler öğrendik ve öğrendiklerimizi uyguladık.
Anadolu’dan, Ahîlik kültürünün bağrından da çok şeyler öğrendik… “Ben siftah ettim, komşumdan alın!” diyebilmiş ve bunu Anadolu’da öğrendiğimi de her fırsatta paylaşmaya çalışan biriyim..
Bu kültürün temelinde yatan öğrendiğimiz en kıymetli şey ise “ticaret ahlakıdır”… Verilen sözlerin senet kabul edildiği, ticaretin saygın insanlara yakıştığı bu centilmenlik kültürünün, son yıllarda maalesef kaybolmakta olduğunu üzülerek izliyorum.

Kısa yoldan zengin olmayı arzu eden, ahlaki kuralları hiçe sayan tüccarların, yarım asrı geçen ticaret hayatımda nasıl yok olup gittiklerini, sadece kendilerini değil, kendilerinden sonra gelen nesli, çocuklarını hatta torunlarını bile nasıl töhmet altında bıraktıklarını gördü bu gözlerim.
Siz siz olun, kısa günü değil, sizden sonra gelecek nesillere bırakacağınız isim ve itibarınızı her şeyin üzerinde görün.

Kıymetli müşterilerimiz ve müşteri adaylarımız,
Fiyat listemizde görüleceği üzere; Uzertaş olarak her zaman yenilikleri en iyi şartlarla pazara sunmanın gayreti ve becerisi içerisinde olduk, buna rağmen sizlerle iletişimi ve bilgi paylaşımını önemsiyor, öneri ve eleştirilerinize açık olduğumuzu belirtmek istiyorum.
Allah hepinizin yardımcısı olsun, işleriniz de bereketli bol kazançlar nasip etsin.

 

İlhan EREM
Yönetim Kurulu Başkanı